Jakie cechy mają najlepsze łóżka do sypialni?

Odpowiedź na powyższe pytanie wydaje się prosta – najlepsze łóżka do sypialni, to łóżka wygodne. Jednak parametrów decydujących o wygodzie jest wiele i w dodatku różni użytkownicy odmiennie je interpretują – co dla jednych jest rewelacyjne i niezbędne, innym może przeszkadzać. Na co więc zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się zakupić nowe meble do sypialni?

Rozmiar ma znaczenie
Wybierając meble do sypialni musimy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz potrzeby użytkowników. Do małego pokoju nie można wstawić ogromnego łoża z baldachimem, czy pokaźnej wielkości wezgłowiem – mebel całkowicie zdominuje wnętrze, przytłoczy je, zagraci. Sypialnia powinna być urządzona tak, aby przestrzeń niczym nie zakłócona i nie zaburzona pozwalała na stworzenie atmosfery intymności, bezpieczeństwa, relaksu.

Obok rozmiarów pomieszczenia wielkość łóżka do sypialni musi być dostosowana do wzrostu i wagi użytkowników. Długość łóżka nie może być mniejsza niż wzrost użytkownika zwiększony o 20 cm. Osoby mające więcej niż 190 – 200 cm często zakupują łóżka na podstawie specjalnego zamówienia – standard producentów, to łóżka o długości 200 cm.

Miękki czy twardy – materacowe dylematy kupujących
Twardość materaca w dużej mierze decyduje o komforcie snu. Posłanie nie może być zbyt twarde, ani za miękkie. Osoby z problemami ortopedycznymi powinny zasięgnąć przed zakupem porady u lekarza lub fizjoterapeuty.
Dla osób o znacznej wadze można wykonać bardziej wytrzymały stelaż oraz zastosować specjalny materac, który posiada wzmocnione strefy nacisku – tym mianem określa się miejsca, w których materac ugina się pod naporem ciała.

Nie tylko sen, czyli różne funkcje łóżka do sypialni
Każdy użytkownik może dobrać łóżko o odpowiedniej dla siebie długości, wysokości, z wygodnym materacem, a także zadecydować o dodatkowym wyposażeniu w wysokie, ozdobne wezgłowie czy regulowany stelaż – łóżko doskonale sprawdza się w roli miejsca do pracy, czytania, oglądania TV.
Ze wszystkimi opcjami podstawowymi i dodatkowymi, jakie posiadają łóżka, można zapoznać się na stronach sprzedawców – każdy oferujący meble sklep internetowy posiada opisy w formie poradników, które pomagają podjąć decyzję.

Meble do sypialni – który materiał jest najlepszy?
Oglądając oferty sprzedawców łatwo zauważyć, że rynek mebli do sypialni zdominowały trzy rodzaje materiałów: drewno, płyta, metal. Płyty drewnopodobne pozwalają wytworzyć meble bardzo estetyczne, ale nie tak trwałe, jak drewniane, czy metalowe.
Drewno jest eleganckie, wspaniale wpisuje się w modny nurt eko, jest trwałe. Drewniane łóżka mogą mieć formę prostą, minimalistyczną, ale mogą także być bogato zdobione rzeźbionymi wezgłowiami, słupkami, elementami ramy, nóżkami. Dębowe łóżka do sypialni są zakupem na lata – to bardzo twarde i niezwykle wytrzymałe drewno posiada także wyjątkowe słojowania – układy niepowtarzalne, niedościgłe w poziomie estetycznym.
Pięknie prezentują się również łóżka do sypialni wykonane z drewna sosnowego – są lekkie, jasne (z biegiem czasu sosna ciemnieje), pięknie pachną.
Oczywiście osoby bardziej wymagające i jednocześnie zamożne mogą otoczyć się meblami do sypialni wykonanymi z drewna gatunków egzotycznych.
Bardzo dobrym rozwiązaniem użytkowym i aranżacyjnym jest łóżko metalowe – proste albo zdobione ciekawym wzornictwem z kutego metalu, to trafny wybór dla miłośników minimalizmu, stylu skandynawskiego, industrialnego lub klasycznego.